Historia

Zakład powstał w 1997 roku w Bielsku-Białej. Początkowo działalność firmy rozpoczęła się od produkcji gumowych uszczelek wodno-kanalizacyjnych. Przez lata funkcjonowania na rynku systematycznie rozbudowywaliśmy asortyment i zwiększaliśmy możliwości produkcyjne poprzez inwestycje w park maszynowy. Aktualnie w naszej ofercie znajduje się ponad 1500 wzorów różnego typu wyrobów gumowych wulkanizowanych, a także wycinanych z płyt uszczelkarskich oraz ponad 500 rodzajów profili gumowych. Miesięcznie przetwarzamy ponad 60 ton mieszanek gumowych i silikonowych, granulatów termoplastycznych oraz poliuretanu.

Nasze produkty są eksportowane między innymi do Niemiec, Czech, Słowacji, Szwecji, Norwegii, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W 2008 roku została zakupiona działka przemysłowa w Mazańcowicach, koło Bielska-Białej i tam została przeniesiona działalność. Zostały wybudowane nowe obiekty przemysłowe, których łączna powierzchnia biurowo-produkcyjna wynosi ponad 1200m2. Infrastruktura przemysłowa składa się z pięciu hal - czterech produkcyjnych i jednej magazynowej wraz z działem narzędziowym, wykonującym formy oraz zajmującym się utrzymaniem ruchu. 

Na skutek dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa, w 2016 roku powstała firma Gumotest Profile, która przejęła produkcję profili gumowych wytłaczanych/ekstrudowanych. 

Zapraszamy do współpracy.

Lokalizacja

Firma ma swoją siedzibę w Mazańcowicach koło Bielska-Białej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się takie firmy jak Polmotors czy POH Wod Bud. Niedaleko miejsca usytuowania zakładu mieści się zjazd z drogi ekspresowej S52 - kierunek Szczyrk, Mazańcowice, Stare Bielsko.